Ремонт хрущовок перекладуть на плечі власників квартир

Заміна жеків на «домоуправітель» і ОСББ перекладе відповідальність за зношений житловий фонд з держави на плечі власників квартир.

Таку думку виданню «Сегодня» висловив екс-міністра ЖКГ Олексій Кучеренко.

«Владі вигідно перекласти утримання житлового фонду на плечі ОСББ або ще когось. Але спочатку потрібно замінити зношені теплові мережі, утеплити будинки, встановити склопакети. Інакше люди будуть платити більше — і за «комуналку» та за послуги з управління будинком», — пояснює Кучеренко.

Колишній міністр вважає, що впровадження закону «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» слід перенести на 2017 рік, так як ні влада, ні суспільство до революції поки не готові.

За словами заступника директора департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Мінрегіону Віктора Токаренко, головною проблемою стануть хрущовки. Останні становлять майже 20% житлофонду країни, або 20 тисяч будинків.

«Їм вже по 50-60 років, і вони вимагають капремонту, на який місцева влада не має грошей. А за законом, перш ніж передавати будинок керуючої компанії або ОСББ, цей капітальний ремонт потрібно провести», — зазначає Токаренко.

Чиновник переконаний, що організувати в таких будинках ОСББ нереально, так як проживають в хрущовках в основному пенсіонери, або житло здається господарями в оренду.

«А без ОСББ банк не дасть кредит на ремонт. І тоді єдиний шлях — керуючі компанії», — додав заступник директора департаменту міністерства.

У той же час, існує серйозна проблема для управкомпаній — пільговики, впевнений старший консультант з питань соцзахисту населення Інституту місцевого розвитку Антон Левицький.

«Держава постійно затримує оплату постачальникам компослуг за пільговиків. Але для приватних структур — ОСББ, управкомпаній, на відміну від жеків, це загрожує відключеннями світла, тепла і т. д. Або їм доведеться якимось чином вибивати з казни ці гроші», — підсумував експерт.

 

http://znaj.ua/news/regions/40741/remont-hruschovok-perekladut-na-plechi-vlasnikiv-kvartir.html

Be the first to comment

Leave a Reply