Про проведення аудиту комунальних підприємств з метою виявлення фінансових порушень

Договір про надання консультаційних послуг між МКП «ОСНОВАНІЄ» та ТОВ «Крестон Джі Сі Джі Аудит» (натиснути тут для перегляду)

В засобах масової інформації в м. Запоріжжя динамічно поширюється різноманітна інформація про проведення з ініціативи міського голови аудиту комунальних підприємств з метою виявлення фінансових порушень, та в подальшому прийняття рішення про  доцільність перебування на посадах службових осіб комунальних підприємств.

З метою уникнення неправильного тлумачення фактів, а в деяких випадках з метою їх повного спростування адміністрація МКП «ОСНОВАНІЄ» змушена довести то жителів міста Запоріжжя деякі факти.

30 листопада 2015 року на виконання вимоги міського голови Буряка В.В.  директором МКП «ОСНОВАНІЄ» було отримано  для підпису проект договору №905/01  «Про надання консультаційних послуг» Товариством з обмеженою відповідальністю «Крестон Джі Сі Джі Аудит», код ЄДРПОУ 31586485

Предметом зазначеного договору є надання Замовнику послуги з проведення фінансової діагностики Міського комунального підприємства «ОСНОВАНІЄ»

Метою послуг в межах Договору є виконання процедур, а також підготовка звіту про фактичні результати їх виконання.  При цьому аудиторська думка стосовно фінансової   звітності та іншої фінансової  інформації Об’єкта Виконавцем не висловлюється, натомість Замовник самостійно  оцінює процедури та їх результати.

Таким чином, виконання обов’язків за даним договором  не є аудитом фінансової діяльності підприємства.

Тоді виникає питання, з якою метою проводиться діагностика ?

Вчені  теоретики визначають, що діагностика фінансово-господарської діяльності підприємства є головним методом забезпечення прибуткової діяльності підприємства. На основі отриманих результатів діагностики керівники різних рівнів приймають управлінські рішення, а також проводиться реструктуризація підприємства з метою пристосування діяльності підприємства до умов навколишнього економічного, політичного, соціального середовища для забезпечення оптимальних результатів діяльності підприємства, а деякі вважають, що фінансова діагностика — це метод пізнання фінансового механізму підприємства, процесів формування та використання фінансових ресурсів для його операційної та інвестиційної діяльності.

В теперішній час відповідно до умов п.1.4. Договору , відповідно до якого за результатами надання послуг Виконавець готує та надає Замовнику  Звіт про результати діагностики у письмовій формі, про те — звіту до МКП «ОСНОВАНІЄ»  виконавцем не надано.

Тоді як на виконання умов договору МКП «ОСНОВАНІЄ»  було здійснено доступ   виконавцю   до всієї документації підприємства.

Відповідно до п.6.1 за результатами надання послуг Виконавець надасть Замовнику  Звіт у кількості двох примірників, складених російською мовою.

  Звіт підприємством не отримано.  Кому було надано звіт, складений російською мовою ?  Хто поставив свій підпис під недостовірною інформацією?